Komunikat Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Gostyńskiego

W drugiej połowie roku Komendant Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Gostyńskiego na wniosek Zarządu Koła PZW nr 178 Gostyń powołał ośmiu nowych członków Społecznej Straży Rybackiej z Gostynia. Jednym z powodów powołania nowych strażników był fakt przejścia gostyńskiego Koła do struktur Okręgu PZW Poznań oraz przydzielenie nam pod opiekę jezior: Cichowo, Mościszki, Zbęchy, Żelazno i Łagowo.

Nowo powołani strażnicy przeprowadzili wiele kontroli na naszych wodach, podczas których skontrolowanych około 170 wędkarzy z czego około 50% dostało pouczenia. Strażnicy SSR w wyniku przeprowadzanych działań skonfiskowali kilkanaście wędek pozostawionych na pomostach bez opieki, bębenek ,siatki oraz pupki styropianowe. Cały zatrzymany sprzęt został zgodnie z regulaminem przekazany Komendantowi Powiatowemu SSR. Strażnicy biorą udział również zarybianiu i odłowy na jeziorach będących pod ich kontrolą.

Nasi strażnicy szczególną uwagę zwracają wędkarzom na stosowanie się do Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb i dbania o porządek nad wodą. Głównym mankamentem naszych wędkarzy jest pozostawianie sprzętu bez opieki. W nowym roku za jeden z celów postanowiliśmy sobie powołanie nowych strażników i likwidacja nie działających SSR, co będzie owocowało poprawieniem porządku nad jeziorami i przestrzegania Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb a także zwalczaniu kłusownictwa.

Podajemy również numery telefonów, pod którymi można się kontaktować z Strażą:

663465192
608712609

This entry was posted in aktualności and tagged , , . Bookmark the permalink.

One Response to Komunikat Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Gostyńskiego