I Wakacyjna Szkółka Wędkarska za nami

???????W dniu 06 września 2014r w ramach Wakacyjnej Szkółki Wędkarskiej na zakończenie zorganizowano dla podopiecznych wycieczkę do Szamotuł na Wędkarskie Mistrzostwa Świata w Dyscyplinie Rzutowej. Celem wycieczki było pokazanie młodzieży innych metod wędkarstwa i ich nauka. Wycieczka była możliwa dzięki Stowarzyszeniu Dziecko oraz Burmistrzowi Gostynia, który ją dofinansował.

W Wakacyjnej Szkółce Wędkarskiej uczęszczało pięciu chłopców i dwie dziewczyny w wieku od 10 do 14 lat. Podczas zajęć teoretycznych uczyli sie regulaminu amatorskiego połowu ryb a także bezpieczeństwa nad wodą i dbania o porządek. Podczas zajęć praktycznych nad wodą nauczyli się techniki wędkarstwa spławikowego, przygotowania zanęty,  szykowania wędki i uzbrajania w odpowiednie zestawy i wiele innych tajników wędkarstwa.

W najbliższym czasie dla uczestników szkółki wędkarskiej przeprowadzony zostanie egzamin końcowy połączony na Kartę Wędkarską. Przeprowadzone zostaną również zawody wędkarskie pomiędzy naszą szkółką a szkółką z Dolska. W minioną sobotę dwóch podopiecznych z naszej szkółki wystartowało w zawodach o Puchar Starosty Gostyńskiego reprezentując drużynę Starostwa, zajmując drugie i trzecie miejsce.

Zarząd Koła zapowiada, że już wkrótce zostanie ogłoszony nowy nabór do następnej szkółki wędkarskiej, w której młodzież będzie się uczyła także metod rzutowych. Chętnych już teraz zapraszamy

Galeria

Zarząd Koła

This entry was posted in aktualności. Bookmark the permalink.

Comments are closed.