I Wakacyjna Szkółka Wędkarska za nami

???????W dniu 06 września 2014r w ramach Wakacyjnej Szkółki Wędkarskiej na zakończenie zorganizowano dla podopiecznych wycieczkę do Szamotuł na Wędkarskie Mistrzostwa Świata w Dyscyplinie Rzutowej. Celem wycieczki było pokazanie młodzieży innych metod wędkarstwa i ich nauka. Wycieczka była możliwa dzięki Stowarzyszeniu Dziecko oraz Burmistrzowi Gostynia, który ją dofinansował.

W Wakacyjnej Szkółce Wędkarskiej uczęszczało pięciu chłopców i dwie dziewczyny w wieku od 10 do 14 lat. Podczas zajęć teoretycznych uczyli sie regulaminu amatorskiego połowu ryb a także bezpieczeństwa nad wodą i dbania o porządek. Podczas zajęć praktycznych nad wodą nauczyli się techniki wędkarstwa spławikowego, przygotowania zanęty,  szykowania wędki i uzbrajania w odpowiednie zestawy i wiele innych tajników wędkarstwa.

W najbliższym czasie dla uczestników szkółki wędkarskiej przeprowadzony zostanie egzamin końcowy połączony na Kartę Wędkarską. Przeprowadzone zostaną również zawody wędkarskie pomiędzy naszą szkółką a szkółką z Dolska. W minioną sobotę dwóch podopiecznych z naszej szkółki wystartowało w zawodach o Puchar Starosty Gostyńskiego reprezentując drużynę Starostwa, zajmując drugie i trzecie miejsce.

Zarząd Koła zapowiada, że już wkrótce zostanie ogłoszony nowy nabór do następnej szkółki wędkarskiej, w której młodzież będzie się uczyła także metod rzutowych. Chętnych już teraz zapraszamy

Galeria

Zarząd Koła

This entry was posted in aktualności. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uzupełnij działanie (zabezpieczenie antyspamowe) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.