Puchar Starosty wręczony

jezewoW minioną sobotę 13 września 2014r  nad zalewem Jeżewo przeprowadzone zostały I Powiatowe Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Gostyńskiego. W zawodach uczestniczyły: drużyny z Kół PZW Powiatu Gostyńskiego, Drużyna Starosty, w której znajdowali się młodzieżowcy oraz jedna drużyna złożona z pracowników urzędów gminnych. Niektórzy zawodnicy z tej drużyny mieli po raz pierwszy wędkę w ręku, ale chyba nie ostatni, bo bardzo dobrze sobie radzili.

Ogółem w zawodach w 8 drużynach wystartowało w sumie 41 zawodników. Zawody przy sprzyjającej pogodzie i przy bardzo dobrej współpracy ryb przebiegły w miłej atmosferze. Zwycięzcą zawodów i zdobywcą Pucharu Starosty została drużyna z Ponieca 43,660kg przed Gostyniem 41,420kg, Krobią 36,064kg, Borkiem 33,230kg, Starostwem 20,400kg, Pępowem 20,102kg oraz Piaskami 18,660 kg. Razem złapano 213,536 kg ryb były to płotki leszcze oraz karasie, z których największą był karaś o wadze 1,180kg a został złapany przez kol. Wojciechowskiego Wojciecha zawodnika z drużyny urzędników, który za swą zdobycz otrzymał jako nagrodę tort w kształcie ryby ufundowany przez jednego z sponsorów zawodów p. Marcina Olszowego. Tort ten w całości został spożyty przez wszystkich uczestników zawodów. Wśród pracowników urzędów najlepszym zawodnikiem okazał się Gała Robert 11,820kg przed Wojciechowskim Wojciechem 6,900kg oraz Biniakiewicz Marcin 6,800kg. Otrzymali oni również puchar ufundowany przez Starostę Gostyńskiego.

Odbyła się również klasyfikacja indywidualna z nagrodami ufundowanymi przez sponsorów, którym serdecznie dziękujemy: Burmistrzowi Ponieca oraz Borku, sklepowi “KAMA’’, Centrum Wędkarstwa MANIAK oraz salonowi wędkarskiemu Agnieszka i Marcin NOWACCY.

Indywidualnie najlepszymi uczestnikami zawodów zostali:

I       Gała Robert                    11,820

II      Dziewiątka Eugeniusz   10,180

III     Juskowiak Sylwester       9,980

IV     Błaszczak Radosław        8,300

V      Kurasiak Zdzisław            8,260

Wśród juniorów najlepszymi byli:

I    Sibiński Paweł               9,140

II   Wachowiak  Michał     4,840

III   Kopeć Tomasz             4,040

W czasie zawodów odbył się również konkurs o tematyce ekologicznej powiatu gostyńskiego zawodnicy musieli odpowiedzieć na kilka pytań. Najlepiej z uczestników wypadli:

I    Ostojski Kamil

II   Kołodziejczak Mieczysław

III  Wachowiak Michał

Wszystkie puchary oraz nagrody wręczali Starosta Gostyński Robert Marcinkowski oraz Burmistrz Borku pan Jańczak Marian, którzy zaszczycili zawody swoją obecnością. Na zawody zaproszone zostały również media Gostyńskie (Gostyń24 oraz Telewizja Gostyń).

Zawody zorganizowane zostały przez Koło PZW Gostyń przy współpracy Starosty Gostyńskiego oraz pracowników Działu Promocji Starostwa – zwłaszcza pani Ewy Misiaczyk.

Szczególne podziękowania od wszystkich uczestników zawodów należą się panu Janowi z Gospodarstwa Agroturystycznego za przygotowanie bardzo smacznej grochówki, którą uczestnicy spożyli ze smakiem.

Na zakończenie zawodów przegrane drużyny zapowiedziały rewanż w przyszłym roku.

Galeria

Zarząd Kła PZW Gostyń

This entry was posted in aktualności. Bookmark the permalink.

2 Responses to Puchar Starosty wręczony