Sezon Wędkarski rozpoczęty!

pzwgostynW niedzielę 22 marca w nawiązaniu do Dnia Wędkarza na Kanale Wojnowickim  rozegrano pierwsze w tym roku zawody otwierające sezon 2015.

Na starcie zameldowało się 39 zawodników. Nie było tajemnicą że większość przywiozła nowe kompozycje zanęt, nowy sprzęt i sekretne plany zastosowania nowatorskich technik połowu które opracowano w długie, zimowe wieczory.

Losowanie stanowisk przeprowadzono z podziałem na dwa sektory, co zdaniem Kapitanatu miało wyrównać szansę zawodnikom, którym przypadnie wędkować w skrajnie różnych warunkach łowiska. Przewidywania okazały się słuszne, mimo dostatku słońca dzień za sprawą silnego wschodniego wiatru był bardzo zimny. Ryby “poszły” za ciepłymi promieniami w miejsca nasłonecznione. Koledzy wędkujący na zacienionym odcinku kanału zastali przysłowiowe bezrybie.

Rozwiały się także obawy związane z wprowadzeniem ograniczeń ilościowych zanęt spożywczych. Praktycznie nie ilość zanęty lecz miejsce decydowało o wyniku. Tam gdzie przebywały ryby, tam wyniki okazały się dobre.

W oczekiwaniu na podsumowanie wędkarskich zmagań zostaliśmy poczęstowani gorącym posiłkiem, który okazał się zbawienny dla przemarzniętych uczestników.

Wyniki:

Juniorzy

I Miejsce – KOPEĆ Tomasz  – z wynikiem 1,780 kg

II Miejsce – WACHOWIAK Michał  – z wynikiem 0,660 kg

Seniorzy 

I Miejsce – JUSKOWIAK Sylwester – z wynikiem 4,700 kg

II   Miejsce – KANIKOWSKI Krzysztof – z wynikiem 3,320 kg

III Miejsce – WOJTASZYK Włodzimierz – z wynikiem 4,540 kg

IV Miejsce – POPRAWA Andrzej – z wynikiem 2,500   kg

Szczęśliwym Łowcą największej ryby zawodów Karpia, został kol. Zbigniew Macedoński.

Galeria

ZARZĄD KOŁA

This entry was posted in aktualności and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

One Response to Sezon Wędkarski rozpoczęty!